Група " Малятко"
Група « Малятко»
Вихователь: Мельник Ольга Василівна “ Вийшла курка погуляти ” Заняття із сенсорного розвитку
Мета : вчити дітей розрізняти, вибирати, співвідносини і називати кольори предметів, виконувати дії з предметами за вказівкою вихователя; закріпити поняття “ великий - малий ”, “ один — багато ”; розвивати мислення , зорову пам'ять , орієнтацію в просторі, сприймання кольору, дрібну моторику пальців рук; активізувати аналізаторську систему; виховувати позитивні емоції, увагу, доброзичливість, самостійність. Зорова корекція: вчити перебирати і сортувати зерно. Активізація словника: курка, курчата, бантик, галявина, кошик, килимок, зернятка, кукурудза, пшоно. Матеріали: демонстраційний — зелене тло (галявина), стійка площинна фігурка курки, кошик із серветкою,стрілки — доріжки(3 шт.), килимки для дітей, мисочки для курочки та курчат; Роздавальний — стійкі площинні фігурки курчат( за кількістю дітей), різнобарвні паперові килимки, тарілочки( по 2 для кожної дитини), зернятка кукурудзи, пшоно. Хід заняття: 1. Використовується ігровий момент: діти відгадують за звуконаслідуванням “ ко – ко – ко ”( чути за дверима), хто завітав до нас у групу. Двері відчиняються — за ними курка, яку вихователь тримає в руках. Від її імені каже дітям , що курка дуже стривожена, бо згубилися її діти. Запитує малят, як звуть дитинчат курки, і вони відповідають, що курчата. Відгадують загадку: Жовтенькі клубочки ходять біля квочки. Курка просить допомогти їй віднайти курчаток, і діти обіцяють це зробити. 2. Малі шукають курчат у кімнаті і помічають стрілки - доріжки. Вихователь повідомляє, що ці доріжки чарівні, бо мають очі і все бачать. Діти йдуть вздовж доріжок у напрямку, який показують стрілки і віднаходять кошик. У ньому щось пищить — ось тут і сховалися курчата. 3. Вихователь бере кошик в руки і веде дітей до галявини. Висаджує на неї курку, а діти — курчат із кошика. Закріплюють поняття: курка велика, а курчата маленькі; курка — одна, а курчат — багато. Малята розглядають курчат і відповідають на запитання вихователя: Які курчата?( гарненькі, маленькі, жовті) Якої форми в них тулуб, голова?( кругленькі). А що в курчат більше голова чи тулуб?( тулуб більше ніж голова) 4. Вихователь запитує дітей, чи вони сьогодні снідали. Діти відповідають. Вихователь каже, що курка з курчатами теж хоче поснідати, а для цього їх треба посадити на килимок такого самого кольору. Який у нього бантик. Вихователь висаджує курку. Закріплюються назви кольорів. 5. Вихователь пояснює дітям , що курка з курчатами їстимуть зернята . Показує - в мисочці кукурудза разом із зерном. Ці зерна треба перебрати: великі знадобляться для курки, дрібні — для курчат. Закріплюються назви: кукурудза, пшоно. Діти сідають за стіл і сортують зерно у свої тарілочки. Потім кукурудзу висипають у мисочку для курки, а пшоно - у мисочку для курчат і ставлять біля кожного. 6. Дітям пропонують стати курчатами. Вони вдягають нагрудні символи — картонні овали з зображенням курчат з бантиком; одна дитина курка — мама із відповідним зображенням — символом. Проводиться гра “ Курчата ” . Вихователь промовляє текст, а діти виконують те,про що в ньому йдеться. Вийшла курка погуляти і травички пощипати, З нею - малята, жовтенькі курчата. Курка каже : “ Небезпека! Не відходьте ви далеко, Землю підгрібайте, зернятка шукайте ” З'їли зернят і жука, дощового черв'яка . Попили водиці повненьке коритце. 7. Курка дякує малятам за доброзичливість, за уважне і турботливе ставлення до курчат.
|